LÉTO 2017

Foto: Daja, Michal

Komentáře: Daja

LOM RABÍ

 

Na koupání to kvůli kvalitě vody sice moc není, ale voda je plná hravých rybek, které na pár hodin spolehlivě zabaví.

Příjemná je cesta přes okolní skály, odkud jsou nádherné výhledy do krajiny.

Přidáno: 30. 10. 2017

OBEC KLÁŠTER U ČESKÝCH BUDĚJOVIC

 

V České republice je spousta fantastických míst plných úchvatných scenérií a památek, já se ovšem vydala do vísky Klášter v jižních Čechách.

Fantastickou scenérii jsem zahlédla jen jednou na obloze a místní památce trvalo několik dní, než přitáhla mou pozornost.

Zoufalství trojice stopařů, kteří za sobotní odpoledne vprostřed turistické sezóny neviděli žádné projíždějící auto, mohlo budit zdání, že v oblasti není nic zajímavého, avšak není tomu tak. Klášter, podle kterého se vesnice jmenuje, si bližší prozkoumání určitě zaslouží.

V chrámové lodi kostela je nějaký svatý rozebraný na kůstky a umístěný do skleněné vitríny, pod klášterem podzemí, kde kdysi cosi asi bylo, a opodál prý tečou prameny, ke kterým se váže nějaká významná legenda.

VODÁRNA U HRADU RABÍ

 

Cesta k hradu je dlouhá a obvykle se najde spousta lidí, kteří mají stejný cíl. Uvnitř opevnění je pak člověk nucen následovat dav a projevovat zájem o přestárlé bortící se kusy zdí. Avšak jen o pár set metrů dál se nachází objekt mnohem přívětivější, který do puntíku vyhovuje obecným představám o tom, jak má vypadat hrad.

DUHY NAD STRAKONICEMI

 

Když na nějakém místě zůstanete dostatečně dlouho, objeví se něco, co Vám bude chtít udělat radost.

KOSTEL MÁŘÍ MAGDALENY

VE VELHARTICÍCH

 

Údajně jedno z nejstrašidelnějších míst v zemi. Podle pověsti na zdejším hřbitově spočinul voják, jehož milá se s jeho smrtí odmítla smířit a zůstala mu věrná. To se znelíbilo jednomu jejímu nápadníkovi, který se ji za odmítnutí rozhodl potrestat.

Za temné noci uspořádal rituál černé magie, při němž pohřbeného vojáka oživil. Ten pak zamířil tam, kam ho to za života nejvíce táhlo - vydal se k domu své milé a proti její vůli ji odvedl s sebou na onen svět.

 

Zlo z onoho rituálu prý zůstává na hřbitově dodnes.

umrlec vláčel přes zeď, dnes připomíná pahýl třešně seschlý v bolestné křeči, a negativní energii vyzařuje i kamenný kříž před bočním vchodem hřbitova.

 

Právě tenhle příběh a toto místo inspirovaly K. J. Erbena při psaní balady Svatební košile.

 

Myslím ale, že jsou to všechno jen hloupé povídačky. Na mě kostel se hřbitovem působil pokojně a vlídně, zchátrale přesně tak akorát, aby vynikla jeho krása. Opravdu strašidelná místa jsou jinde. Například TADY, těsně před setměním, nebo v mlze, když smysly dokáží vnímat i to, co jim obvykle uniká.

Tvář dívky, v podobě podivné skvrny, vystupuje ze zdi kostela a zakrátko se objeví po každém novém omítnutí. Místo, kde ji

© 2019 Všechna práva vyhrazena

Přepnout na MOBILNÍ VERZI